Kompleksy związane z wielkością członka są powszechne, wielu mężczyzn chciałoby mieć przyrodzenie pokaźniejszych rozmiarów. I chociaż lekarze są zdania, że to nie rozmiar penisa, ale finezja jest najbardziej istotna, żeby móc zadowolić kobietę, panowie wciąż szukają metod na zwiększenie wymiarów penisa.

Średnia długość penisa wynosi 8-12 cm w spoczynku i 10-15 cm we wzwodzie. Jego rozmiar różni się i zależy od wielu czynników jak wiek, temperatura otoczenia czy stres. Ze względu na wciąż rosnące zapotrzebowanie, rynkowe można znaleźć obecnie bardzo dużo tabletek i innego typu preparatów, które mają pomóc mężczyznom osiągnąć odpowiedni rozmiar. Penis wprawdzie nie zwiększy swoich wymiarów na stałe, w tym wypadku konieczna jest ingerencja chirurga, ale można skutecznie sobie pomóc. Tabletki na powiększenie penisa.

Problem wiążący się z brakiem akceptacji wielkości członka ma przede wszystkim naturę psychiczną i emocjonalną, tak więc najlepiej po prostu zaakceptować swoje ciało takim, jakie jest. Jedynym ze sposobów na powiększenie penisa jest pompka. Tego rodzaju rozwiązanie zalecane jest szczególnie osobom, które mają problem z uzyskaniem erekcji. Pompki są zalecane mężczyznom po urazach kręgosłupa oraz osobom starszym, u których występują przeciwwskazania do zażywania środków farmaceutycznych. Oferowane są pompki metalowe, szklane, plastikowe, zasilane na baterie bądź ręcznie. Ich wybór jest szeroki.

Jak działają pompki?

Aby móc uzyskać erekcję na członek należy założyć walec pompki co wytworzy podciśnienie. Następnie zsunąć na prącie będącego w erekcji gumkę uciskową. Tego rodzaju zabieg zapobiega odpływowi krwi z członka, po odbyciu stosunku gumkę trzeba usunąć, jeśli nie zostanie usunięta w odpowiedniej chwili efekty mogą okazać się tragiczne, może dojść do zamartwicy i konieczna będzie amputacja członka. Pompki muszą być używane zgodnie z zaleceniem, inaczej można wyrządzić sobie krzywdę. Trzeba używać jej nie dłużej niż 20 minut, poza tym nie należy za mocno pompować, ponieważ może dojść do rozerwania naczyń krwionośnych.

Drugą cieszącą się popularnością metodą, z której korzysta wielu mężczyzn są tabletki na powiększenie penisa. Takie preparaty zawierają najczęściej naturalnego pochodzenia składniki, które zwiększają chłonność oraz sprawność ciał jamistych penisa. Oczywiście nie można spodziewać się wymarzonych i stałych efektów, tabletki  na powiększenie penisa mają działanie tymczasowe, w ten sposób można zrobić dobre pierwsze wrażenie na kobiecie, ale nie zwiększają wymiarów penisa na stałe. Najbardziej skutecznym i jednocześnie niebezpiecznym sposobem na powiększenie członków jest operacja, której jednak się nie poleca ze względu na powikłania do których między innymi zaliczyć można utracenie możliwości wzwodu.

Duża grupa mężczyzn zastanawia się jak powiększyć penisa a tak naprawdę rozmiar nie jest najważniejszy. Kompleksy jakie wiążą się z wymiarami męskości można porównać do kompleksów kobiet dotyczących wielkości biustu. Najlepszym rozwiązaniem tego rodzaju kłopotów jest po prostu akceptacja swojego ciała, najważniejsze abyśmy żyli ze sobą w zgodzie i aby akceptował nas nasz partner życiowy.

Czy zmiana rozmiaru penisa jest bezpieczna?

Długość penisa u mężczyzn , którzy zamieszkują Europę wynosi od 8 do 12 cm w spoczynku, nie jest to rozmiar, którego trzeba się wstydzić, jednakże wielu mężczyzn jest z tego powodu zakompleksiona. Ze względu na to, na rynku proponuje się wiele różnego rodzaju leków, żeli i urządzeń, które rzekomo mają pomóc w uzyskaniu zadowalających rezultatów. Niektórzy cenią ponadto specjalne ćwiczenia na zwiększenie wymiarów penisa. Jaka jest efektywność takich kuracji? Jeżeli chodzi o treningi nie warto podejmować takich działań na własną rękę, gdyż można zrobić sobie krzywdę. Należy skonsultować się z lekarzem, który doradzi nam najskuteczniejsze i bezpieczne rozwiązanie. Trzeba wiedzieć, że kompleksy związane z rozmiarem penisa mają podłoże w psychice i w zasadzie od tego warto zacząć. Długość czy obwód penisa nie zapewnia satysfakcji z życia intymnego, co potwierdza wiele kobiet oraz lekarze. Mężczyzna z dużym członkiem nie będzie w stanie zadowolić swojej partnerki, jeśli będzie nieczuły i będzie brakowało mu fantazji.

Pamiętajmy, że trwałe powiększenie penisa jest możliwe jedynie poprzez zastosowanie skalpela, a taki zabieg niestety wiąże się z olbrzymim ryzykiem. Operacyjne powiększenie członka polega na podcięciu wiązadeł łączących kość łonową, dzięki temu członek się opuszcza i staje się przez to dłuższy. Niestety tego rodzaju operacja związany jest z ryzykiem nie tylko stanów zapalnych, ale ponadto nieodwracalnego uszkodzenia funkcji wzwodu, co wyklucza udane życie seksualne. Czy warto w takim przypadku ryzykować? Lepiej zdecydować się na preparaty farmakologiczne, które nie zapewniają wprawdzie trwałych rezultatów, ale nie są zagrożone tak dużym ryzykiem, a dzięki nim tak samo można zrobić dobre wrażenie na partnerce i odbudować samoakceptację. Wielu mężczyzn zadaje pytanie jak pogrubić penisa, rozwiązaniem w takim przypadku może okazać się pompka próżniowa. To urządzenie polecane również jest przez lekarzy. Korzysta z niego dużo po urazach kręgosłupa, aby móc osiągnąć erekcję, chociaż można korzystać takie urządzenie również do celów zwiększenia rozmiaru penisa.

Pompki należy oczywiście odpowiednio używać, nie więcej niż 20 minut dziennie. Trzeba też pamiętać, żeby za mocno nie pompować, ponieważ może dojść do rozerwania naczyń krwionośnych penisa. Próba powiększania penisa na własną rękę bez konsultacji z lekarzem nie jest najlepszym pomysłem, gdyż może mieć to fatalne skutki, może dojść nawet do trwałych uszkodzeń narządu. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na rzecz zwiększenia wymiarów penisa, najlepiej dobrze przemyśleć sprawę i dotrzeć do faktycznych przyczyn zachwiania akceptacji swojego ciała. Tak czy inaczej, nie można dać się zwariować, należy również kupować preparaty ze sprawdzonych źródeł i nie próbować zwiększać członka bez wsparcia lekarskiego.