Chociaż duża grupa lekarzy przekonuje, że wielkość penisa nie ma znaczenia i ważniejsza jest finezja, mężczyźni mają z tego powodu kompleksy. Penis przeciętnego mieszkańca Europy mierzy od 8 do 12 cm w spoczynku, niestety taki rozmiar nie zawsze ich zadowala.

Czy rozmiar penisa warunkuje jakość seksu?

Mimo, że kobiety wciąż powtarzają, że długość czy obwód penisa nie są najważniejsze i nie od tego zależy satysfakcja podczas zbliżenia, większość mężczyzn woli posiadać pokaźne przyrodzenie. Przedłużenie penisa stało się od niedawna możliwe, na rynku obecnie są oferowane różnego rodzaju preparaty, a nawet mężczyźni decydują się na operacje. Chociaż operacja z użyciem skalpela jest bolesna i dość droga jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na to, żeby penis stał się dłuższy. Można zdecydować się ponadto na zażywanie specjalnych tabletek, które nie jedynie zwiększają penisa, ale wpływają również na libido a nawet produkcję nasienia. Chociaż wielkość penisa nie wypływa na jakość seksu, środki na powiększanie członka cieszą się bardzo dużą popularnością i w zasadzie nie ma się czemu dziwić.

Tak samo jak dużo kobiet ma kompleksy wiążące się z wielkością piersi, tak mężczyźni mają kompleks na tle rozmiaru penisa. Grubość i rozmiar penisa, to w dalszym ciągu dla dużej grupy panów temat tabu, który poruszają z niechęcią. Czy warto korzystać ze środków farmakologicznych, czy są one skuteczne? Problem z wymiarem penisa rozpoczyna się w psychice mężczyzny. Jeżeli nigdy nie był zadowolony z rozmiaru swojego przyrodzenia z pewnością przez długi okres czasu unikał intymnych sytuacji, żeby nie narazić partnerki na rozczarowanie. W większości przypadków kobiety nie zauważają problemu w rozmiarze penisa, większą uwagę zwracają na to, czy partner posiada fantazję i jest czuły, i jak inicjuję grę wstępną. Jakość seksu nie jest uzależniona wyłącznie od tego, czy mężczyzna został odpowiednio obdarzony przez naturę, równocześnie nie można wykluczyć tego, że wymiar w ogólnie nie ma znaczenia. Nieduży penis może zapewnić mniej przyjemności, z kolei zbyt duży może sprawiać podczas zbliżenia ból.

Wiele kobiet jest zdania, że to nie rozmiar penisa, ale grubość męskiego przyrodzenia ma wpływ i decyduje o tym, czy będą w stanie osiągnąć seksualne spełnienie. Grubszy penis umożliwia lepszą stymulację łechtaczki w trakcie zbliżenia, poza tym gwarantuje intensywniejszą interakcję z wejściem do pochwy, a tam znajdują się strefy erogenne. Chociaż mężczyznom wydaje się, że posiadając małego penisa nie są w stanie zaspokoić partnerki i nie będą mieli u niej szans, prawda wygląda tak, że kobiety są bardzo wyrozumiałe i zdają sobie sprawę z tego, co w życiu liczy się najbardziej. Nie każdy mężczyzna jest posiadaczem dużego penisa, tak samo jak nie każda kobieta posiada duże piersi, długie nogi czy kształtną członka. Każdy z nas jest inny i warto siebie zaakceptować takim, jakim się jest, to jest kluczem do szczęśliwego życia oraz do udanego związku. Rozmiar penisa ma wpływ na jakość seksu, ale nie decyduje o zadowoleniu partnerki. Nawet, jeżeli chcemy zastosować tabletki na powiększenie penisa, trzeba pamiętać, aby wybierać produkty od renomowanych producentów, nie warto kupować urządzeń czy środków od sprzedawców, z nieznanego źródła.

Jak w sposób naturalny powiększyć penisa?

Grubość i rozmiar penisa może się różnić, jednak {duża grupa|większa część mężczyzn nie czuje się zadowolona z rozmiaru swoich rodzinnych klejnotów. Średnia długość penisa wynosi 8-12 cm, natomiast średnia grubość wynosi 2,5 cm. W stanie erekcji penis ma nawet osiemnaście cm długości. Chociaż lekarze zapewniają, że to nie rozmiar a finezja jest najcenniejsza, większość panów ma jest w tym zakresie zakompleksiona. Takie problemy można zminimalizować w naturalny sposób, powiększenie penisa jest całkiem proste i operacja nie jest konieczna. Po pierwsze trzeba mieć świadomość, że pod wpływem różnych czynników jego wymiar po prostu się zmienia. Penis maleje pod wpływem zimna, strachu, zmęczenia, niestety również wraz z wiekiem staje się mniejszy.

Sposobów na powiększenie penisa można mnożyć. Można wykonywać ćwiczenia, w tym celu warto udać się do seksuologa. Oczywiście ćwiczenia nie zmienią rozmiaru penisa na stałe, podobnie zresztą jak tabletki lub specjalne żele. Odpowiednio dobrane treningi wykonywane regularnie mogą dać naprawdę niezłe efekty, przy czym nie można z nimi przesadzić. Dużym zainteresowaniem cieszą się także specjalne pompki próżniowe, które produkuje się z akrylowego cylindra oraz pompki. Jej działanie polega na tym, że wokół penisa wytwarzane jest podciśnienie, dzięki czemu dopływa do niego krew i wywołuje erekcję. Pompkę można stosować nie jedynie do zwiększana penisa, ale również jako alternatywny sposób dla preparatów farmakologicznych, sprzęt tego typu polecany jest osobom po urazach kręgosłupa. Z pompki należy korzystać nie dłużej niż przez dwadzieścia minut, należy pamiętać też o tym, żeby nie pompować jej zbyt mocno, gdyż może dojść do uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Na rynku są polecane również specjalne tabletki na powiększenie penisa oczywiście nie wszystkie będą skuteczne, pamiętajmy, żeby dokładnie sprawdzić skład wybranych specyfików i nie dawać wiary reklamom, które obiecują spektakularne rezultaty, które można osiągnąć przykładowo w ciągu tygodnia. Tabletki na powiększenie członka powinny posiadać w swoim składzie naturalnego pochodzenia składniki, najlepiej wybierać środki ze sprawdzonych źródeł, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Tego rodzaju preparaty nie tylko wpływają na zwiększenie objętości penisa, ale zwiększają ponadto popęd seksualny, dzięki temu współżycie jest bardziej satysfakcjonujące dla obojga partnerów.

Chociaż we współczesnych czasach można znaleźć moc różnego typu środków, które teoretycznie mogą wpływać na męskość, to trzeba wiedzieć, że trwałe powiększenie przyrodzenia jest możliwe jedynie dzięki zabiegowi chirurgicznemu. Operacja powiększenia penisa jest wskazana tylko w uzasadnionych przypadkach, gdyż wiąże się z dużym ryzykiem, w niektórych przypadkach może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia funkcji prącia tj. mężczyzna może stracić zdolność do uzyskiwania wzwodu i erekcji. Naturalne sposoby na powiększenie penisa są bezpieczniejsze, zabiegi wiążą się z poważnym ryzykiem, w związku z tym nie warto się na nie decydować. Trzeba mieć na uwadze, że rozmiar penisa nie jest aż tak istotny, a kompleksy zawsze są wynikiem psychiki.