Wielkość penisa w zasadzie nie ma znaczenia i większość kobiet to potwierdza, mimo to mężczyźni mają kompleksy. Średnia długość penisa u mężczyzn zamieszkujących Europę wacha się w granicach 8-12 cm. Wymiary penisów są różne i jest to zależne od takich czynników jak nerwy, zmęczenie, temperatura, wiek. Duże zainteresowanie tabletkami na wydłużenie i pogrubienie penisa świadczy o tym, że wielu mężczyzn nie cieszą ich rozmiary.

Czy tabletki na powiększenie penisa to skuteczne rozwiązanie? 

Na rynku znajdziemy dużo preparatów, ale nie wszystkie będą działały, dlatego przed dokonaniem zakupu warto przejrzeć opinie na temat wybranych środków. Chociaż większość producentów tabletek na powiększenie penisa  zapewnia, że dzięki ich produktom można osiągnąć oczekiwane rezultaty, tak naprawdę nie będą to zmiany stałe. Tabletki na powiększenie penisa poprawiają ukrwienie penisa, przez co wydaje się większy. W związku z tym, będą odpowiednim sposobem dla mężczyzn, którzy chcą zrobić dobre pierwsze wrażenie na partnerce. Cieszącym się popularnością sposobem na powiększenie penisa jest pompka wodna. Pompki należy używać każdego dnia około 15-20 minut, jednak efekty są mało zadowalające.

Inną metodą są ćwiczenia wykonywane z odważnikami. Co ciekawe istnieją nawet plany treningowe, decydując się na tego rodzaju rozwiązanie najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem specjalistą. W przypadku gdy będziemy wykonywać ćwiczenia bez skonsultowaniem się z lekarzem, możemy wyrządzić sobie krzywdę. Kolejnym urządzeniem, które zdaniem wielu ma zwiększyć wymiar penisa jest ekspander, który działa na zasadzie rozciągania. Jest to pewnego rodzaju usztywnienie ortopedyczne, które przy pomocy znikomych dawek nacisku mobilizuje komórki do odnowy. Prawda jest taka, że najskuteczniejsza będzie operacja, która niestety jest nie tylko droga, ale dodatkowo niebezpieczna, bo możliwe jest, że wystąpią po niej powikłania.

Chirurgiczne powiększenie penisa polega na podcięciu wiązadeł , które łączą kość łonową, wówczas penis opuszcza się i przez to staje się dłuższy. Jest to jedna z nielicznych metod, które na stałe powiększają przyrodzenie. Niestety tego rodzaju zabieg chirurgiczny związany jest z ryzykiem pojawienia się powikłań, w najgorszym przypadku mężczyzna można stracić zdolność erekcji, co zaburza udane życie intymne. Zabiegi chirurgiczne zaleca się jedynie osobom, które cierpią na wady rozwojowe prącia tzw. mikropenis. Mimo wysokiej skuteczności jest jednak obarczony dużym ryzykiem i w niektórych przypadkach może narobić więcej szkód, niż przynieść korzyści.

Co warto wiedzieć o powiększaniu penisa?

Powiększanie penisa to temat, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn. Problem jest bardzo duży, niewielu panów jest w 100% zadowolonych z rozmiaru swojego członka, w związku z tym rynek oferuje różnego rodzaju środki, kremy, żele czy pompki, które wspierają zaakceptowanie swojego ciała. Ale czy są skuteczne? Rozmiary penisów różnią się, uzależnione są od pochodzenia jak również uwarunkowań genetycznych. Rozmiar tak naprawdę nie jest istotny podczas zbliżenia, ważniejszym czynnikiem, który zapewniania satysfakcję seksualną jest fantazja i miłość partnera. Nie mniej jednak, mężczyźni mimo wszystko wolą dysponować przyrodzeniem o znacznych wymiarach.

Kompleksy , które wiążą się z długością i grubością członka są znane od lat i siedzą w głowie i to właśnie od samoakceptacji należy zacząć. Średnia długość penisa wynosi 8-12 cm w spoczynku i taki wymiar posiada większość mężczyzn zamieszkujących terytorium Europy. Jednym z popularniejszych sposobów na to, aby penis stał się większy jest stosowanie specjalnych pastylek. Tego typu środki składają się zazwyczaj z naturalnie pozyskiwanych, ziołowych składników, które wpływają na lepszą chłonność a także sprawność ciał jamistych, z których składa się penis. Tabletek na powiększenie penisa jest sporo, przy czym należy nie zapominać, aby wybierać tylko takie produkty, które pochodzą z pewnego źródła, tak będzie najbezpieczniej.

Jak naturalnie przedłużyć penisa?

Duży członek to dla dużej grupy mężczyzn zwiększenie poczucia wartości i lepsza samoocena. Chociaż kobiety twierdzą, że rozmiar penisa w trakcie stosunku tak naprawdę jest bez znaczenia i bardziej ważna jest czułość a nawet fantazja partnera, dla mężczyzn jest to szalenie ważna kwestia, której poświęcą swój czas. Jeśli chodzi o naturalne metody na powiększenie penisa, należy zainteresować się ćwiczeniami. W sieci można znaleźć odpowiednie zestawy ćwiczeń rozciągających, lekarze mimo to nie polecają działań bez specjalistyczne wsparcia. Najlepiej skonsultować się w tym celu z lekarzem urologiem albo seksuologiem. Rozciągając członka niestety można doprowadzić do pojawienia się kłopotów wiążących się z erekcją. Innym popularnym sposobem jest stosowanie pompki próżniowej.

Pompka może nieco wydłużyć penisa, jest polecana w pierwszej kolejności osobom, które przeszły urazy kręgosłupa bądź poruszają się na wózku inwalidzkim. Dla nich pompka to często jedyny sposób na uzyskanie erekcji, przy czym trzeba być ostrożnym i trzeba nie zapomnieć o zdjęciu gumki po zbliżeniu. Pastylki, pompki bądź nie zapewniają trwałych rezultatów, jeżeli na zawsze chcemy zwiększyć rozmiar swojego przyrodzenia niestety będziemy musieli zdecydować się na operację, która jest nie tylko droga, ale również niebezpieczna. Zabieg chirurgiczny zwiększenia penisa wiąże się z ryzykiem, otóż może w ogóle nie odnieść efektu albo może doprowadzić do tego, że mężczyzna nie będzie miał wzwodu. W związku z tym przed podjęciem takiej decyzji należy dokładnie przemyśleć sprawę i zastanowić się czy opłaca się cierpieć i ponosić tak ogromne ryzyko.