Kompleksy związane z wielkością członka nikogo nie dziwią, tak samo jak kobiety są zaniepokojone rozmiarem swojego biustu, tak mężczyźni nie zawsze cieszą się z rozmiarów swojego penisa. Na rynku pojawia się wiele urządzeń oraz środków, które mają za zadanie powiększenie przyrodzenia. Chociaż średni rozmiar penisa wynosi 8-12 cm w spoczynku i największa grupa mężczyzn mieści się w tych granicach, panowie jednak chcą dysponować jak największym sprzętem.

Skąd biorą się kompleksy?

Mimo, że kobiety podkreślają, że nie rozmiar penisa, ale raczej fantazja jest najważniejsza, mężczyźni wciąż są zakompleksieni, świadczy o tym chociażby duże zainteresowanie preparatami na powiększenie penisa. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju tabletki na powiększenie penisa – to jeden z popularniejszych sposobów. Wybór preparatów jest duży, jednak należy być ostrożnym, w pierwszej kolejności należy wybierać środki pochodzące z wiarygodnych źródeł. Jeżeli chodzi o tabletki, to duża grupa z nich nie tylko ma za zadanie zwiększyć wymiar członka, ale dodatkowo pozytywnie wypływać na wzwód a nawet popęd seksualny. Chociaż w sieci można znaleźć rankingi dotyczące efektywności poszczególnych środków, trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny, tak więc jego reakcja może być inna. Jak powiększyć penisa?

Wciąż rosnącą popularnością cieszą się również takie urządzenia jak pompka do penisa jest to sprzęt, który ma na celu zwiększenie penisa i lepsze utrzymanie wzwodu. Pompkę należy stosować z regularną częstotliwością, jednak rezultaty są mało zadowalające. Trzecim sposobem są ćwiczenia na powiększenie penisa, specjalnie zaplanowane treningi poprzez jego stymulację, powiększają jego rozmiar zarówno długość, jak i obwód. Poza tym ćwiczenia pozytywnie wpływają na wzwód, który jest silniejszy, pomagają też kontrolować wytrysk. Do najbardziej popularnych ćwiczeń zalicza się tak zwane zsuwanie pierścienia, które trzeba powtarzać się codziennie przez około pół godziny. Polega ono na zrobieniu pierścienia składając kciuk z palcem wskazującym. Tak ułożoną dłoń należy zacisnąć na nasadzie członka. W trakcie ćwiczenia członek powinien pozostawać w delikatnym wzwodzie.

Mimo tego, że od lat na światowym rynku pojawia się bardzo dużo suplementów diety, które mają na celu poprawiać seksualność i męskość, tak naprawdę nie należą do środków, które mogą na stałe powiększyć członka. Osoby, które są bardzo zakompleksione i szukają najbardziej skutecznego sposobu na powiększeni członka, powinny zastanowić się nad operacją. Przy czym należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zaryzykować sprawność seksualną dla większego członka. Każda operacja wiąże się z ryzykiem komplikacji, w tym wypadku może dojść do utraty zdolności erekcji. Obecnie producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej skutecznych środków , które służą do zwiększania wymiarów penisa, pamiętajmy, aby nie dać się zwariować i nie wierzyć we wszystko, co obiecują producenci. Wymiar nie jest najistotniejszy i takiego zdania jest większość kobiet.

Czy rozmiar penisa wciąż jest dla mężczyzn zakazanym tematem?

Wielu mężczyzn nie jest zadowolonych z rozmiaru swojego przyrodzenia i nieustannie zastanawia się jak powiększyć penisa, dla niektórych długość penisa to wciąż temat tabu, o którym nie lubią rozmawiać. Chociaż ludzie się różnią, a lekarze uparcie powtarzają, że wielkość penisa nie jest najistotniejszym czynnikiem, który może zagwarantować udane życie seksualne, to tabletki na powiększenie penisa cieszą się ogromnym zainteresowaniem i można znaleźć na rynku duży wybór tego rodzaju preparatów. Sposobów na to jak powiększyć penisa jest wiele, aczkolwiek nie wszystkie będą tak samo skuteczne. Tabletki mają działanie zbliżone do suplementów diety i zazwyczaj zawierają same naturalne składniki wykonane z ziół. Jest to zalecane rozwiązanie w przypadku osób, które nie są zadowolone z rozmiaru swojego członka i chcą uzyskać szybkie rezultaty.

Tabletki na powiększenie penisa mają wpływ na ciała jamiste znajdujące się w penisie, zwiększając ich chłonność. Jedynym z bardziej skutecznych rozwiązań może okazać się operacja, niestety wymaga skalpela chirurga. Podczas zabiegu lekarz nacina wiązadła, łączące prącie z kością łonową, dzięki czemu penis wydaje się dłuższy. Tego rodzaju zabieg jest drogi i mogą po nim wystąpić powikłania, dlatego nie jest zalecany. Zabiegi operacyjne na zwiększenie penisa wykonane są przede wszystkim tylko tym osobom, które cierpią na wadę rozwojową członka. Ryzyko jest poważne, gdyż oprócz takich powikłań pooperacyjnych jak stan zapalny bądź brak efektów po wykonaniu zabiegu, może także dojść do problemów ze wzwodem i erekcji.

Chirurgiczne zwiększenie członka jest zalecane głównie panom którzy borykają się z problemem miko penisa. Powiększenie penisa jest możliwe również poprzez odpowiednie ćwiczenia, oczywiście należy skonsultować je z fachowcem – urologiem lub seksuologiem. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie na ile problem z wielkością penisa jest związany z kłopotami w życiu intymnym. Większość zadowala rozmiar penisa partnera, mimo, że on sam chciałby dysponować dużym przyrodzeniem. Okazuje się, że panowie niezależnie od relacji intymnych są na tym punkcie zakompleksieni. Nawet, w przypadku gdy partnerka akceptuje rozmiar i wygląd penisa swojego partnera, nie wpływa to na poprawę jego samooceny.

Mały penis może stać się powodem wielu problemów i być katalizatorem strachu przed zbliżeniem, dlatego przede wszystkim warto, aby mężczyzna , który posiada taki kłopot pracował nad samoakceptacją, bo to jest kluczowe. W dzisiejszych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają olbrzymi kłopot z właśnie z samoakceptacją. Lekarze alarmują, że rozmiar nie jest tak istotny i nie warto ryzykować poddając się operacji, gdy poszczególne funkcje penisa są prawidłowe i mężczyzna nie ma problemu ze wzwodem. Pamiętajmy, aby o ingerencji chirurgicznej myśleć dopiero w ostateczności, gdy kłopot jest duży i sytuacja do tego zmusza. Wymiar penisa powoli przestaje być wśród mężczyzn tematem zakazanym, może dzięki temu więcej osób ma szansę pozbycia się kompleksów. Średnia długość penisa wynosi 8-12 cm, natomiast średnia grubość wynosi 2,5 cm, większość mężczyzn mieści się w tych granicach. Jak powiększyć penisa?